YAMANLAR KÖY ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Karşıyaka Yamanlar Mahallesinde Karşıyaka Belediyesi kuruluşu Kent A.Ş tarafından Yamanlar Domatesi’nin tanıtımı için  ‘Yamanlar Köy Şenliği’ düzenlendi.  Tarımsal üretimi canlandırmak ve yerelde kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla ilk kez düzenlenen Yamanlar Köy Şenliğine, halk yoğun ilgi gösterdi. Şenliğe Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’da katıldı.

Şenliğin açılış konuşmasını Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay yaptı. Konuşmasında Yamanlar Köy Şenliğinin her yıl devam edeceğini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Yamanlar Köy Şenliğine katkı sağlayan tüm Karşıyakalı hemşerilerimize ve bize kapılarını açan değerli köylülerimize teşekkür ediyorum.” dedi. Konuşmanın ardından Karşıyaka Belediye Bandosu konuklara müzik ziyafeti verdi. Saat 16.30’da ‘Palavracılar Atışması’ ile süren şenlik coşkusu; Pozitif Kumpanya Sahne Sanatları Topluluğu, İzmir Halk Tiyatrosu ve Ahura Ritim Topluluğu’nun gösterileriyle devam etti. Ayrıca çocuklara özel etkinliklerinde gerçekleştiği Yamanlar Köy Şenliği, Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA) konseriyle son buldu.

YÖRESEL STANTLAR AÇILDI.

Yamanlar Köy Şenliğinde yöresel ve doğal ürün stantları ziyaretçiler ile buluştu. Kurulan tezgâhlarda, Yamanlar köylülerinin bahçe ve tarlalarında yetişen domates gibi yerel ürünleri ile yöresel gıdalar ziyaretçilere sunuldu. Roman Kooperatifi tarafından mısır, Kent A.Ş. tarafından da sıcak yiyecek ve içecek satışı yapıldı. Ayrıca Karşıyaka Kent Konseyi Kadın Emeği üyeleri tarafından  çanta, file sepet gibi ürünler de şenlikte satışa sunuldu. Organizasyonda sivil toplum örgütleri de yer aldı.