Roman Kadınlar Kitap Kulübü’nde Buluşacak

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın eşi Öznur Tugay ve Bibliyoterapist Funda Sakaoğlu, Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Cemil Yüm’ün katkılarıyla Karşıyaka Örnekköy Mahallesi’nde Emine Lahur Ortaokulu’ndaki Kurs Merkezi’nde Roman kadınlarla buluştu. Öznur Tugay, Funda Sakaoğlu moderatörlüğünde Örnekköy Mahallesi’nde yapılacak olan “Kitap Kulübü” için kadınlara Saltıkov-Şçedrin’nin Bilge Kayabalığı kitabını dağıttı. Tugay,  Roman kadınlarının kursta yaptığı elbiseleri de inceledi.

“HEPİMİZ KADINIZ, YAŞADIKLARIMIZ AYNI”

Kitap dağıtımı sırasında konuşan Öznur Tugay “ Bugün Örnekköy’de sizlerle birlikte olmanın sevincini yaşıyorum.  Kitaplarımızı dağıttık. Bu kitapları 1 ay içinde okuyacak ve daha sonra bir araya gelerek, Funda Hanım’ın moderatörlüğünde tartışacağız. Hepimiz kitaplardan çıkardığımız sonuçları birbirimize anlatarak fikir alışverişi yapacağız. Birbirimizden farklı görünsek bile hepimiz kadınız, yaşadıklarımız aynı. Kendi yaşamlarımızdan yola çıkarak birbirimizin hayatına dokunacağız.” dedi. Okuma yazma bilmeyen kadınlara kitap okuma konusunda öğretmenlerin yardımcı olacağını vurgulayan Öznur Tugay “ En kısa zamanda Örnekköy Mahallesi’nde kadınlarımız için “Okuma-Yazma Kursu” açacağız. ” diye konuştu.

KARŞIYAKA KİTAP KULÜBÜ NEDİR?

Karşıyaka Belediyesi’nin Çarşı Kültür Merkezi’nde hizmete açtığı Büyüktanır Homeros Kütüphanesi bünyesinde “Kitap Kulübü” kurmuştu. Farklı yaş ve meslek gruplarından edebiyat tutkunlarını bir araya getiren kulüp, Funda Sakaoğlu’nun moderatörlüğünde kitap üzerine düşünceler paylaşarak kitapseverlerin birbirlerinin hayatlarına dokunmalarını amaçlıyor.