Neptün Soyer ve Buket Uzuner Karşıyakalılarla buluştu

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen; şehre rengini, ruhunu ve neşesini yeniden kazandıran ve her hafta perşembe günü saat 20.00’da Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı’nda yapılan Kent’te Sanat Söyleşileri’nde bu hafta mikrofon kadınların elindeydi.

Her hafta sanatın çeşitli konularını ele alan Kent’te Sanat Söyleşileri’nde mikrofon bu hafta kadınların elinde özgürleşti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın da izleyici olarak katıldığı, karşılıklı sohbet havasında geçen söyleşinin konukları, Köy Koop Birliği Başkanı Neptün Soyer ile yazar Buket Uzuner oldu. Sanattan, tarımdan, edebiyattan, doğadan, sorunlardan ve çözümlerden bahsedilen söyleşinin sonunda seyirciler konuklara sorular da sordu.

Neptün Soyer konuşmasının başında “Tarım ve sanat, zeytin yağ ile su gibi. Bu konuda tezler ve yazılar araştırdım, fakat yazan olmamış.” diyerek bu konudaki eksiklikten bahsetti. Seyircilerin arasında akademi adayı üniversite öğrencisi bu konu hakkında altı ay içinde bir tez yazacağını belirtti. Seyirciler alkışlarla öğrenciye destek verdi.

Yazar Gülşah Elikbank’ın moderatörlüğünde yapılan söyleşide Buket Uzuner “İnsan bir yapraktan değerli değildir.” diyerek doğa ve insan ilişkisi üzerine tespitlerini anlattı.

Gülümsemelerin eksik olmadığı söyleşinin sonunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer katılımcılara çiçek takdim etti. Söyleşi, pandemi kuralları çerçevesinde önlemler alınarak gerçekleşti.
blank blank blank blank blank blank blank