HAYVAN SEVERLER KARŞIYAKA PATİ FEST’TE BULUŞTU

Karşıyaka Belediyesi tarafından Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında düzenlenen “Pati Fest Karşıyaka” renkli görüntülere sahne oldu. TayPark’ta binlerce hayvan severin katılımıyla gerçekleştirilen festival, hayvan hakları ve sahiplendirme konusunda fark yarattı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr.Cemil Tugay, kızı Alya ve oğlu Emre ile birlikte festivale katıldı.

Karşıyaka Belediyesi’nin Farmina Pet Foods Türkiye iş birliği ile Kent A.Ş.’ye ait TayPark tesisinde düzenlediği festivalde gün boyunca yarışmalar, müzik dinletisi ve etkinlikler yapıldı. Yumurta ve koşu yarışlarına can dostlarıyla birlikte katılan hayvan severler keyifli anlar yaşadı. Yumurta yarışması birincisi Özge Şenöz; paro ve koşu yarışması birincisi ise İlknur Yılmaz ve Oskar oldu. Birbirinden tatlı can dostlarının hayvan severler ile katıldığı stil yarışması eğlenceli dakikalar yaşattı. Stil yarışması birincisi Ayşe Naz olurken, Melis Yıldız ve Özge Yıldız onur ödülüne layık görüldü.

“CAN DOSTLARIMIZ İÇİN SEVGİ, YEMEK, MAMA VE BİR KAP SU ARIYORUZ”

 

Hayvanlar hakkında bilgilendirme ve sahiplenme standında görev alan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) gönüllüsü Zeynep Altıok hislerini “Bugün Hayvan Hakları Federasyonu(HAYTAP) olarak, Karşıyaka Belediyesi ve Farmina’nın düzenlediği Pati Fest’te hayvan severlerle buluştuk. HAYTAP olarak can dostlarımıza yuva arıyor, can dostlarımız için yardım toplamaya çalışıyoruz. Can dostlarımız için sevgi, yemek, mama ve bir kap su arıyoruz. Karşıyaka Belediyesi’ne bize bu etkinlikte yer verdiği için çok teşekkür ediyoruz.” Şeklinde dile getirdi.

Pati Fest saat 19:00’da sona erdi.