EVRENSEL ÇOCUK MÜZESİ YENİ EĞİTİM YILINA HAZIR

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlaması ile birlikte Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü farklı okullardan çok sayıda öğrenciyi ağırlamaya başladı. İzmir’in her ilçesinden gelen öğretmenler ve öğrenciler Evrensel Çocuk Müzesi’nde keyifli dakikalar geçirdi.

                Kampüsü ziyarete gelen eğitimciler tesisler hakkında çok olumlu yorumlarda bulundular:

 

“Buraya gelmeyi çok istedik”

“4 Ekim Hayvanları Koruma Haftası ile ilgili olarak özellikle “Veterinerlik ve Sevgi Bölümü”nü ziyaret etmek istedik. Ve temaya uygun olarak öğrencilerimizin bazı kazanımları elde etmelerini amaçladık. Öğrencilerimiz, Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nde farklı bir deneyim yaşayarak çok eğlendiler. Buraya gelmeyi çok istedik. Çünkü burada hem müzeyi gezip, hem de aktivitelere katılabiliyorlar. Burada çocukların aktivitelere katılması eğlenmelerini sağlıyor. İzmir genelinde çocuklara yönelik aktif rol alacakları müzelere ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Evrensel Çocuk Müzesi bunun en iyi örneği Karşıyaka Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz.”

 

Gözde Tito

Özel Piri Reis Okulları

Ana sınıfı öğretmeni

 

“Çocuklar eğlenerek öğreniyorlar”

Öğrencileri ile birlikte Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nü ziyarete gelen Şehit Sabri Emir İlkokulu 2. sınıf öğretmeni  Ayşegül Tanyeri ise Evrensel Çocuk Müzesi’nin çocukların deneyimlemesi gereken bir yer olduğunu söyleyerek: “Bizim amacımızda çocukların daha çok görsel ve dokunarak öğrenmelerine katkı sağlayabilmek. Burada çocuklar aynı zamanda birlikte hareket edebilmeyi de öğreniyorlar. Evrensel Çocuk Müzesi, çocukların davranışlarını geliştirip, yeni bilgiler öğrenmeleri için önemli bir müze. Çocuklar bu yaşlarda çok meraklılar ve dinozorları görmekten çok mutlu oluyorlar. Model olarak dinozorları görmek, onların görsel hafızaları için de çok iyi oluyor. Çocuklar eğlenerek öğreniyorlar ve dikkatleri daha fazla artıyor.”dedi.

Ayşegül Tanyeri

Şehit Sabri Emir İlkokulu

Sınıf öğretmeni

 

Karşıyaka Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nü öğrencileri ile birlikte ziyaret etmek isteyen tüm eğitimciler 232 324 63 43 nolu hattan rezervasyon yaptırabilir.