Cordelion Taypark Çocuklara Öz Güven Katıyor

Cordelion Taypark, tecrübeli kadrosu ve yenilenen tesisiyle çocukları deneyimli atlarla buluşturmaya devam ediyor. Aralık ayında müthiş bir törenle kapılarını yeniden açan Taypark’ta binicilik eğitimleri verilmeye başlamıştı. Aralık ayından bu yana binicilik eğitimlerine devam eden Taypark’ta  çocuk binicilik eğitimi aldı.  50 kilonun altında 6 ile 12 yaş grubu çocukların ders başı 30 dakika eğitim alabildiği Taypark’ta tek dersten başlayan paket seçenekleri 12 derse kadar çıkıyor. “Çocuk atı” denilen, iletişim kurabilen, kontrolü sağlayabilen, iyi huylu atlarla yapılan eğitimler çocukların gelişimine fiziksel ve ruhsal katkılar sağlıyor.

GEZİNTİ TURLARI DEVAM EDİYOR

Taypark’ta biniş eğitimi dışında gezinti turları da devam ediyor. Çocuklar hafta içi 10 TL, hafta sonu 20 TL’ye 4 turluk gezinti yapabiliyor. Antrenörlerin gözetimi altında yapılan gezintilere 4-12 yaş arası çocuklar binebiliyor. Numaralı sistem ile gezinti hizmeti veren Taypark’ta aileler Taypark Kafe’de günün tadını çıkararak biniş sırasını bekliyor.

ÖZEL DURUMLU ÇOCUKLARA HİPPOTERAPİ

Cordelion Taypark’ta özel durumlu çocuklara hippoterapi gezintisi yapılıyor. At ile yapılan terapiye, hippoterapi deniyor. Cordelion Taypark  çocukların hippoterapiyle at ile iletişim kurarak özgüvenlerini kazanmalarını amaçlanıyor.

Özel durumlu öğrenci Ali Kemal’in annesi Gülçin Şenakar  “ Ali Kemal atları çok seviyor. Yapılan hippoterapi çalışmasıyla birlikte kendini daha özgüvenli hissediyor.” dedi.

Özel çocuklara hippoterapi çalışması Çarşamba günleri ücretsiz olarak Taypark’ta yapılıyor.